OEM UL Genuine Parts 12V 2.5A AC/DC Adapter Compatible with SCEPTRE # AD40AUH120250 JiangSu SunWard
  • Model: OEM UL Genuine Parts 12V 2.5A AC
  • 6733 Units in Stock
 Ask a Question
Buy More,Save more.Need a large quantity?email us for a special quote.
QuantityDiscount Price
Add to Cart:
OEM UL Genuine Parts 12V 2.5A AC/DC Adapter Compatible with SCEPTRE # AD40AUH120250 JiangSu SunWard Electronic Technology DC12V 2500mA 30W 12 V 12VDC Switching Power Supply Cord Cable Wall Charger PSU
Connector Type Barrel Round Connector
Compatible Devices SCEPTRE Model: AD40AUH120250
Compatible Phone Models Compatible with SCEPTRE # AD40AUH120250
Included Components 2 x AC Adapter
Special Feature Short Circuit Protection
Color Black
Input Voltage 120 Volts (AC)
Amperage 2.5 Amps
Wattage 30 watts
See less
About this item
New Global [UL Listed] Original OEM Genuine Parts 12V AC / DC Adapter Compatible with SCEPTRE Model: AD40AUH120250 JiangSu SunWard Electronic Technology Co., Ltd DC12V 2.5A 30W 12.0V 2500mA 30.0W +12V 2.5A 30W 12V 2V Power Cord Switching 12V DC 12.0V DC 12.0V DC PS Wall Home Battery Charger PSU
SCEPTRE Original Original Model:AD40AUH120250 JiangSu SunWard Electronic Technology Co., Ltd DC12V 2.5A 30W Power Supply for HD LED LCD Monitor
Tested units. In excellent working condition
30 days refund. 24 month exchange
Input AC 100-240Volt 50/60Hz
Output DC 12.0 V --- 2.5 A