AC Wall Charger Power Adapter for EVOO EV-CH-116-1 11.6" Chromebook Laptop Features Compact Manufac
  • Model: AC Wall Charger Power Adapter fo
  • 9544 Units in Stock
 Ask a Question
Buy More,Save more.Need a large quantity?email us for a special quote.
QuantityDiscount Price
Add to Cart:
AC Wall Charger Power Adapter for EVOO EV-CH-116-1 11.6" Chromebook Laptop
Features
Compact
Manufacturer Warranty
1 year
Compatible Screen Size
11.6 in
MPN
Does Not Apply
Compatible Model
EV-CH-116-1 Chromebook
Country/Region of Manufacture
Taiwan
Material
PVC
Compatible Brand
EVOO
Color
Black
Cable Length
6.5 ft
Type
Wall Charger
for
EVOO Laptop
Key Features
Heavy duty double insulated cable
High output extra power, rapid charger
Quality replacement for OEM pin adapter
Long power cable
LED power status indicator
FCC RoHS certified
Compact form factor design
Overheat circuit protection
30 days money back, one year replacement warranty from Edo Tech Supply.
Specification
100~240V input